Reedel ja laupäeval näidatakse kolme festivalil osalevat filmi.

Reedel, 20. septembril:

Kell 17:00 Praidi sünd
Kell 18:00 Jõulusaar ja kookosevargad
Kell 19:00 Bioko kadunud kuningad

Laupäeval, 21. septembril:

Kell 14:00 Praidi sünd
Kell 15:00 Jõulusaar ja kookosevargad
Kell 16:00 Bioko kadunud kuningad

Praidi sünd / Birth of a Pride, Lõuna-Aafrika / Pikkus: 44’

Selindas, Botswanas, olid lõvid kütitud peaaegu väljasuremise äärele, kuid tänu kaitsele on nende arv nüüd kasvanud kahelt kuuekümnele. Film jutustab uskumatu ja südantsoojendava loo lõvide ellujäämisest. Jälgitakse kuut lõvikutsikat, kuidas nad õpivad elama, suhtlema, maailma tundma ja ellu jääma Aafrika paradiislikus looduses.

Jõulusaar ja kookosevargad / Realm of the Robber – Christmas Island, Saksamaa / Pikkus: 50’

Film jutustab väheräägitud loo Jõulusaarte kuulsatest krabidest – kookosevarastest (Birgus latro). Ehkki neile külge jäänud nimi päris õiglane pole, on nad siiski saare pärisperemehed.

Bioko kadunud kuningad / Herrscher Einer Vergessenen Welt Biokos Drills / Pikkus: 56′

Kesk-Aafrika rannikul on üksik saar, kaetud ürgsete vihmametsadega ja ümbritsetud tumedate ookeanivetega, kus elab arvukamalt liike kui üheski teises paigas Maal: BIOKO. Selle maa valitseja on üks maailma vähemtuntuid primaatide liike – drill. Saart ümbritseb musta liivaga rannajoon, hiiglaslike merikilpkonnade iidne pesitsuspaik. See film uurib drillide salajast elu ja nende salapärast saarekodu, jälgib üht drilliperet ja nende vastsündinut, kes avastab seda troopilist paradiisi esimest korda.

Kogu festivali lisainfo leiad SIIT.