Naaritsapäeval toimuvad eelregistreerimisega ekskursioonid loomaaia liigikaitse labori naaritsate paljunduskeskusesse. Ekskursioonile tulijal on ainulaadne võimalus näha suvel valmivat 100 aedikuga naaritsa paljunduskompleksi ja kuulda lugusid naaritsa liigikaitsest loomaaias ja Hiiumaal.

Pärastlõunal saab ekspositsiooniaediku juures näha naaritsate kommenteeritud söötmist. Keskkonnahariduskeskuses on avatud naaritsateemaline näitus ning nupukamad saavad oma teadmised proovile panna mälumängus. Õhtu kulmineerub eelmise aasta lõpus valminud prantsuse dokumentaalfilmiga “Päästame euroopa naaritsa”, mille avab naaritsaid aastakümneid uurinud loomaaia direktor Tiit Maran.

Päevakava:

  • Ekskursioonid loomaaia liigikaitsekeskusesse igal täistunnil. Osalemiseks vajaliku eelregistreerimise leiad SIIT.


Kell 11, kell 12 ja kell 13.00 eesti keeles
Kell 14.00 vene keeles

  • Kell 15 naaritsate kommenteeritud söötmine
  • Kell 15.30 mälumäng loomaaia keskkonnahariduskeskuses
  • Kell 16 loomaaia keskkonnahariduskeskuse saalis prantsuse dokumentaalfilmi “Päästame Euroopa naaritsa” (Sauvons le vison d’Europe) esilinastus Eestis. Filmi juhatab sisse Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran. Film on eestikeelsete subtiitritega.

Euroopa naarits (Mustela lutreola) on kärplaste sugukonda kuuluv pisikiskja, kelle levikuala ulatus kunagi pea kõikjale üle terve Euraasia mandri, kuid kelle tänapäevased looduslikud asurkonnad on killustunud väikesteks aladeks. Drastilised muutused nii arvukuses kui ka levikus on teinud euroopa naaritsast mitte ainult Euroopa, vaid kogu maailma ühe kõige ohustatuma pisikiskja. Tallinna loomaaed koordineerib üle-Euroopalist naaritsa paljundusprogrammi, kuhu kuulub 15 Euroopa loomaaeda. Nende loomaaedade vahel on ära jagatud ca 200 naaritsat, kuid ligi pooled neist elavad Tallinna loomaaias.

Naaritsapäeval on kohal ka SA Lutreola ja loomaaia heategevuslik liigikaitsebutiik naaritsateemaliste meenetega ning avatud on annetuskast naaritsate liigikaitse toetamiseks. Naaritsapäeval osalemine on loomaaia piletiga.