1. Sibul, küüslauk ja teised laugud

Pixabay...on teataval määral toksilised nii koertele kui kassidele. Need tekitavad hemolüütilist aneemiat, mis tähendab, et vähendavad punaliblede hulka ning looma organism võib jääda hapnikuvaegusesse. See ei juhtu hetkega, aga isegi väikeste koguste pidev tarvitamine võib sellise seisundini viia.

2. Šokolaad

Pixabay


Võib põhjustada krampe, koomat ja surma. Koerad armastavad selle magusat maitset, aga see sisaldab neile ohtlikku kofeiini ja teobromiini. Mida tumedam šokolaad, seda ohtlikum. Võimalik on äkksurm.

3. Ksülitool (nätsud ja maiused)
Suurendab koera organismis insuliini tootmist ja põhjustab sellega kiire ja eluohtliku veresuhkru languse. Tunnused: oksendamine, väsimus, värinad, krambid, närvilisus ja nälg. Halvimal juhul šokk, kooma ja surm.

4. Viinamarjad ja rosinad

Pixabay


Nende kahjulik toime on avastatud hiljuti ning see avaldub oksendamise, kõhulahtisuse ja neerukahjustustena. Mürgitust võib põhjustada juba üsna väikese koguse söömine, 5-10 grammi.

5. Avokaado

MorgueFile. Pilt on illustratiivne


Tekitab hingamisprobleeme, kõhulahtisust ja oksendamist. Mürgine on nii vili kui ka seeme.

6. Pärmitaigen
See võib koerale saatuslikuks saada, kui hakkab maos ja soolestikus paisuma.

7. Makadaamia pähklid

Pixabay

Oksendamine, tuikumine, nõrkus, temperatuuri tõus ja depressioon.

8. Maapähklid
Kõhulahtisus, oksendamine, kõhuvalu, närvisüsteemi häired.

9. Ploom, kirss, virsik ja teised kividega puuviljad

Pixabay


Kivi tuleb mõnel loomal välja opereerida.

10. Kondid

Pixabay


Võivad soolestikus killustuda ja kahjustada koera siseorganeid, kurku kinni jääda või tekitada sooleummistusi (vajab operatsiooni).