Uinak ühe külje peal

Kui sinu koer armastab ühe külje peal magada, tunneb ta end mugavalt ja turvaliselt. Isegi kui ärkvel olles võivad koera ümbritseda erinevad ärritajad, siis see magamisasend näitab, et talle meeldib sinu seltskond, ta usaldab sind ning on rahulik ja õnnelik.

Koer magab kerratõmbunult

See võib olla koerte üks kõige tavalisemaid magamisasendeid. Koer on oma käpad ja saba surunud tugevalt keha ligi ning saba võib isegi vastu nägu puutuda. Selles asendis säilitab koer võimalikult palju oma kehasoojust ja looduse poolt on see tema viisiks magamise ajal oma nägu, kurku ja kõhtu kaitsta. Koerad, kes seda magamisasendit eelistavad, on oma pererahvale õrnad, lõbusad ja hea iseloomuga kaaslased.

Koer magab kõhuli, käpad väljasirutatud

Kindlasti olete tähele pannud, et paljud kutsikad armastavad kõhuli magada, seejuures on neil kõik neli käppa niimoodi välja sirutatud, et kui magavat looma vaadata, näeb ta välja nagu lendaks läbi õhu. Esikäpad on pea juurde ette sirutatud ning tagumised käpad on välja sirutatud niimoodi, et varbad on näha. See magamisasend on naljakas, ent samas ütlemata mugav — äratuse korral on võimalik käpad kiiresti kõhu alt välja sirutada ja kohe kas mängima või sööma söösta. See magamisasend on omane kutsikatele ja energilistele koertele, kes on alati tegevusvalmis.

Koer magab selili, käpad laiali

Ka see asend näeb veidi naljakas välja, sest kõik neli käppa on magamise ajal püsti ja pea on suunatud viltu, kuid magamisasend näitab, et koer tunneb end oma koduses keskkonnas turvaliselt ja hästi. Koer usaldab oma pererahvast, kuna sügavas unes olles on tema kõht ja kael kaitsetud. Need koerad on seltskondlikud ja sõltumatud. Võiks öelda isegi, et veidi isepäised, sest nad kipuvad tegema seda, mida ise tahavad.

Koer magab kõhuli, käpad külgedel

Koerad, kes kipuvad end magamise ajal kõhuli keerama ning ei aseta esikäppi mitte ette sirutatuna pea kõrvale nagu teevad seda kutsikad, vaid keha kõrvale. See magamisasend võib näidata, et koer ei ole magamise ajal väga lõdvestunud. Kui koer kipub magades end kõhuli keerama, on see märk, et ta on õrn ja veidi häbelik.

Koer magab selili, päkad püsti

Ka seda asendit eelistavad paljud tubastes tingimustes elavad koerad. See asend võimaldab neil ennast jahutada nii efektiivselt kui vähegi võimalik. Koer ajab magades päkad püsti, kui ta on päeva jooksul palju mänginud ja end energiast tühjaks jooksnud ning vajab jahutust. See magamisasend on ka märk sellest, et koer on õnnelik, tunneb end turvaliselt. Need koerad on enesekindlad ja uutes situatsioonides kiired kohanejad.

Allikas: Littlethings.com